BLOG

3 najlepsze darmowe motywy WordPress na bloga kulinarnego

darmowe motywy wordpress blog kulinarny

Blogi kulinarne zyskują na popularności, nic dziwnego, skoro ludzie chcą się zdrowo odżywiać i smacznie zjeść. W internecie ważne jest pierwsze wrażenie, dlatego blog musi posiadać ciekawy wygląd, aby zachęcał do pozostania na dłużej. Dlatego w tym artykule przedstawiam darmowe motywy WordPress na bloga kulinarnego. Wpis ten powstaje na prośbę czytelniczki mojego bloga – Magdy.

Dla kogo są te motywy wordpress ? Oczywiście dla osób, które chcą stworzyć i pisać swojego bloga kulinarnego. Szablony przedstawione tutaj są darmowe i przede wszystkim dobrze zrobione. Dlatego świetnie nadają się dla osób, które dopiero co tworzą swojego bloga kulinarnego. Oczywiście zachęcam do zapoznania się z płatnymi szablonami, które jeszcze bardziej wyróżnią naszego bloga spośród innych, dostępnych w internecie, a wierzcie mi konkurencja jest spora.wordpress-motywy-blog-kulinarny

3 darmowe motywy WordPress na bloga kulinarnego.

1) Motyw WordPress na bloga kulinarnego – Zylyz

Moim zdaniem jeden z najlepszych darmowych motywów wordPress przeznaczony na bloga kulinarnego. Motywy ma wbudowane ciekawe funkcje przeznaczone właśnie na blog o przepisach. Mamy do dyspozycji m.in. niestandardowe posty, metabox, taksonomię. Dodatkowo wbudowane słupki receptury, są ciekawie zbudowane aby przedstawiać zawartość przepisu, który jest bardzo czytelny dla czytelnika. Zatem nie potrzebujemy dodatkowej wtyczki, która, by nam to zapewniała. Dodatkowo motyw wykorzystujemy do prowadzenia “normalnego” bloga.

To co mi się najbardziej podoba to wyróżniony przepis, czas gotowania, dla ilu osób. Bardzo ładnie to wygląda. Jedynie co bym zmieniła to kolory, fiolet nie bardzo mi się kojarzy z jedzeniem.

3 najlepsze darmowe motywy WordPress na bloga kulinarnego

 

[aio_button align=”none” animation=”pulse” color=”red” size=”small” icon=”search” text=”Demo” target=”_blank” relationship=”nofollow” url=”http://jinsonathemes.com/fabs/?themedemo=Zylyz”] [aio_button align=”none” animation=”shake” color=”blue” size=”small” icon=”home” text=”Pobierz” target=”_blank” relationship=”nofollow” url=”http://www.fabthemes.com/zylyz/”]

 

2) Motyw WordPress na bloga kulinarnego – Foodmag

Drugi ciekawy motyw na bloga kulinarnego, który możemy zdecydowanie wykorzystać. Szablon jest czysty, prosty i czytelny. Posiada ciekawe efekty wizualne. Na pewno przypadnie do gustu czytelnikom i zachęci ich do pozostania na dłużej. Motywy urozmaicony jest o slider, który pokarze wybrane potrawy w ciekawy sposób. Mamy również menu rozwijane, które pozwala posortować przepisy dla różnych kategorii.

Niestety, nie mamy tutaj wmontowanej funkcji “karta przepisu” jednak możemy motyw urozmaicić i wstawić ciekawą wtyczkę dla blogów kulinarnych.

3 najlepsze darmowe motywy WordPress na bloga kulinarnego

 

[aio_button align=”none” animation=”bounce” color=”red” size=”small” icon=”search” text=”Demo” target=”_blank” relationship=”nofollow” url=”http://demo.wpdance.com/#foodmag”] [aio_button align=”none” animation=”shake” color=”blue” size=”small” icon=”home” text=”Pobierz” target=”_blank” relationship=”nofollow” url=”http://wpdance.com/wordpress-themes/foodmag.html”]

 

3) Motyw WordPress na bloga kulinarnego – Restaurante Lite

Kolejny szablon na mojej liście najlepszych motywów na bloga kulinarnego. Co prawda stworzony był z myślą o restauracji, co wskazuje nie tylko nazwa, ale i również dodatek “Price: $25.15″ dla wpisu. Jednak możemy to usunąć i będziemy mieć ładnie wyglądający motyw. Mocno przykuwa uwagę i moim zdaniem pozytywnie wpływa na czytelnika. Mamy ciekawy slider, w którym tak jak w/w szablonie wstawić zdjęcia do przepisów. Również tak jak w poprzednim motywie nie mamy funkcji przepisu, ale i tutaj możemy go dodać w postaci wtyczki.

 

[aio_button align=”none” animation=”bounce” color=”red” size=”small” icon=”search” text=”Demo” target=”_blank” relationship=”nofollow” url=”http://restaurante.ketchupthemes.com/”] [aio_button align=”none” animation=”shake” color=”blue” size=”small” icon=”home” text=”Pobierz” target=”_blank” relationship=”nofollow” url=”http://wordpress.org/themes/download/restaurante.2.1.zip”]

 

W internecie jest mnóstwo motywów o tematyce kulinarnej, ogólnie pojętej żywności itp. Jednak moim zdaniem są to 3 najlepsze motywy wordPress na bloga kulinarnego, które możesz wykorzystać na swoim blogu. Jedyną wadą tych szablonów jest to, że napisy są po angielsku. Ale specjalnie dla czytelników mojego bloga jest w trakcie tłumaczenia ich, aby czytelnik widział wszystko w języku polskim.

 

DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Autor artykułu

12 thoughts on “3 najlepsze darmowe motywy WordPress na bloga kulinarnego”

 1. Nie tylko to jest minusem takich szablonów. Kolejnym minusem może okazac się zaszyty kod źródłowy za pomocą którego łatwo będzie można emitować reklamę na Twojej stronie przez osoby trzecie lub włamanie się na Twoja strone. Jak już decydujemy się na wybor darmowego rozwiązania to koniecznie musimy pobierać pliki z zaufanego źródła.

  1. Tak masz rację, że szablony darmowe (ale i płatne bo nie wiadomo z jakiego pochodzenia są) mogą zawierać w sobie szkodliwy kod. Jednak szablony można przetestować pod tym kontem za pomocą wtyczki o której pisałam w tym artykule jak sprawdzić czy szablon jest bezpieczny.
   Ja osobiście nie mam nic do darmowych szablonów i z nich również korzystam. Mój obecny szablon również jest darmowy, jedynie to urozmaicony i zmodyfikowany przeze mnie. Ale zgadzam się szablony nie tylko darmowe, ale i płatne należy pobierać z zaufanego źródła. Te szablony wyżej wymienione w artykule polecane są przez setki blogerów.

 2. Części Samochodowe

  Bez urazy, myślałem że motywy będą bardziej wyszukane na kulinarnego bloga, a okazało się, że sa sztampowe. Pozatym zawalenie ich reklamami osób zewnątrz…

  1. Urazy nie ma 😉 No niestety nie udało mi się znaleźć ciekawszych darmowych szablonów niż te. Jednak te 3 szablony można bardzo przerobić i stworzyć z nich coś fajnego. Zdecydowanie szablony darmowe wordpress dla blogów kulinarnych nie są zbyt ciekawą tematyką, skoro jest ich tak mało. Nie ma, natomiast problemu z wyszukaniem płatnych motywów wordpress. Tutaj mamy pełno ofert.
   Nie mniej jednak artykuł był o szablonach darmowych, a nie o płatnych.

   Nie wiem o jakich reklamach piszesz, bo przedstawione szablony nie są moje, a tym bardziej nie są umieszczone na mojej stronie. Podałam linki skąd można je ściągnąć.

 3. Darmowe szablony nie są złe. Jeśli ktoś umie tylko wykorzystać ich potencjał, bo tak na prawdę większość z nich trzeba przerabiać na własną rękę. Swoją drogą tak jak piszesz najlepiej szukać szablonu pod swoją tematykę. Ja również planuje założyć bloga kulinarnego i na pewno zdecyduje się na jeden z Twoich szablonów:)

  1. Tak masz rację Grzegorzu. Darmowe szablony wręcz powinno się urozmaicić i zmienić pod siebie. Dzięki temu możemy je tak odmienić, że nie wyglądają jak darmowe i masowo używane.
   Mój szablon na blogu jest też darmowy, ale przerobiony pode mnie.

Komentowanie jest zablokowane.