|

8 powodów, dla których blog powinien mieć płatną domenę

Blogowanie jest nie tylko wyrażaniem swoich myśli, stało się również sposobem zarabiania w internecie. Gdy wpada ci do głowy pomysł, że chcesz zostać blogerem, myślisz na, gdzie założyć bloga i jaką domenę wybrać. Większość ludzi decyduje się na darmowe platformy blogowe, w których mamy domenę, czyli adres naszego bloga za darmo. Jednak, jeśli myślisz poważnie o blogowaniu i chcesz zarabiać na blogu, zainwestuje parę złotych i kup domenę.

Chcę cię przekonać, że blogowanie pod płatną i co najważniejsze własną domeną jest najlepszym wyjście w przygodzie z blogowaniem. Oto 8 powodów, dla których blog powinien mieć płatną domenę.

1) Jesteś jedynym właścicielem

Wszystko co napiszesz na swoim blogu pod własną domeną jest twoje (oczywiście nie mówimy tutaj o kradzieży innych tekstów). Jeśli korzystasz z platformy darmowej w każdej chwili możesz utracić swoje treści i swój blog. Platformy darmowe np. blogspot czy wordpress.com muszą kontrolować to, co piszą użytkownicy, jeśli, im się to nie spodoba są w stanie usunąć twój blog, a ty tracisz czas i poświecenie jakie włożyłeś w pisanie treści.
Nie ma też również żadnej gwarancji, że darmowe blogi nie zostaną kiedyś zamknięte. Blip kiedyś był osobną platformą, ale został wciągnięty przez wykop.pl. To samo może spotkać darmowe cmsy.

2) Budowa wizerunku i zaufania

Darmowe blogi mają swoje adresy jako subdomeny np. twojanazwa.wordpress.com. Z czym kojarzą ci się blogi z rozszerzeniem wordpress.com czy blogspot.pl ? Mi od zawsze kojarzyły się z blogami nastolatków i takie często są. Przyznasz, że nie jest to profesjonalne.
Posiadając blog pod własną domeną budujemy swój wizerunek w sieci i zaufanie czytelników.

3) Blog można sprzedać

Co zrobić, jeśli blogowanie ci się znudziło lub nie masz już na to czasu? Oczywiście można go sprzedać. Jednak, kto kupi bloga w domenie wordpress.org czy blogspot ? Co innego, jeśli mamy bloga pod własną domeną. Masz, wtedy wybór albo sprzedać samą domenę albo cały blog. Wiele osób taki robi i jest to prężny biznes.

4) Zarabianie na blogu

To kolejny bardzo ważny punkt na tej liście. Na blogu można zarabiać, jednak na blogu pod własną domeną. Darmowe blogi na platformie blogspot czy wordpress.org uniemożliwiają ci to. Dodatkowo twój blog będzie zarabiać dla nich, gdyż twój darmowy blog zostanie upiększony o reklamy, na które ty nie masz wpływu.

5) Motywacja

Jeśli wydałeś już pieniądze na zakup domeny i hostingu oraz zdecydowałeś się na prowadzenie bloga to blog pod własną domeną na pewno będzie cię motywować. Dlaczego? Bo, za to zapłaciłeś. Nikt nie lubi tracić pieniędzy nawet tych kilku złotych.

6) Seo i pozycjonowanie

Blogi pod własną domeną na własnym hostingu są lepiej widziane w oczach google, ponieważ motywy wordpress są tworzone aby były przyjazne dla seo. Dodatkowo można zainstalować wtyczki wordpress, które również pomagają w pozycjonowaniu i optymalizacji bloga. Czego nie możesz zrobić na bloggerze czy wordpress.org. Tutaj nie ma możliwości instalacji dobrych wtyczek, poza tymi, które zostały zaakceptowane przez obie platformy.

7) Twój własny styl i wygląd

Blog na własnej domenie i hostingu powoduje, że sam możesz wybrać odpowiedni motyw wordpress czy ciekawy szablon zrobiony na zamówienie. W końcu trzeba się wyróżniać na tle konkurencji.

8) Koszty domeny

Koszt zakupu domeny na pierwszy rok to ok. 10-12 zł Więc sam przyznasz, że to nie jest dużo. Ponowne odnowienie domeny na następny rok to koszt rzędu 50-120 zł Więc masz tak naprawdę cały rok aby sprawdzić czy dalej chcesz to robić i prowadzić bloga. Zawsze możesz wrócić do punktu 3 w tej liście i sprzedać blog przed upływem roku.

Jeśli udało mi się przekonać ciebie, że warto zainwestować w domenę to świetnie. Jeśli nie masz jeszcze bloga a chciałbyś założyć to my nauczymy cię wszystkiego krok po kroku z darmowego kursu blogowania kliknij w baner.

 

Similar Posts