28 komentarzy Ebiznes

W internecie jest coraz więcej osób, które budują swój dochód pasywnie, czyli po prostu przez internet. Jest też spora osób, które nie do końca wierzą w biznes online. Dlatego w tym artykule przedstawię Ci zalety biznesu w domu, siedząc wygodnie przed komputerem.

Istnieje wiele powodów, dla których coraz więcej ludzie decydują się na rozpoczęcie działalności w ineternecie. Internet stał się miejscem nie tylko porozmawiania ze znajomymi czy czytaniu newsów, że świata. Stał się bardzo dobrym źródłem zarabiania realnych pieniędzy.
Jakie są zalety biznesu w internecie ?

1) Biznes w internecie – Praca z dowolnego miejsca

Do pracy potrzebny jest jedynie komputer. Nie ma znaczenia zatem czy jesteś u siebie w domu, czy w hotelu, a nawet na plaży. Póki masz dostęp do internetu możesz pracować.

2) Biznes w internecie – Sam ustalasz godziny pracy

W przeciwieństwie do pracy na etacie, gdzie masz ustalone czas pracy (zwykle od 8 do 16), sam decydujesz, o której zaczniesz pracować i, o której skończysz.

3) Biznes w internecie – Niski kosz wejścia w biznes

Istnieje wiele biznesów, które nie wymagają od ciebie potężnych inwestycji na uruchomienie działalności w internecie. Dobrym przykładem będą tutaj programy partnerskie, które są świetnym sposobem na zarabianie w internecie, a nie wymagają dużych pieniędzy na start.

4) Biznes w internecie – Nie musisz zatrudniać ludzi

Biznes online jest o tyle lepszy niż zwykły, ponieważ nie ma potrzeby zatrudniania dodatkowych osób. Nie ponosisz z tego tytułu zatem żadnych kosztów.

5) Biznes w internecie – Zarabiasz na wakacjach czy urlopie.

Zarabiasz na autopilocie, tzn. nie zależnie od tego czy jesteś na wakacjach, urlopie, w kawiarni ze znajomymi czy w kinie, twój biznes „kręci” się sam. A ty dostajesz e-maile o kolejnej prowizji na twoje konto.

6) Biznes w internecie – Rozwój osobisty

Rozwój osobisty wpisany jest w marketing internetowy. Zdobywasz wiedzę, która pozwala ci przełożyć ją na osiąganie większych celów, a w konsekwencji osiągać większe sukcesy w biznesie.

7) Biznes w internecie – Budowanie relacji

Praca w marketingu internetowym, czy to w programach partnerskich czy mlm, wiąże się z budowaniem relacji z ludźmi, często poznanymi w internecie. Dzięki temu możesz zyskać nowe kontakty biznesowe, nowych partnerów.

8) Biznes w internecie – Każdy może wystartować

Tutaj nie ma podziału na kobiety czy mężczyzn. Na sukces i pracę nie ma również wpływu wykształcenie, wiek, zawód, rasa, religia. Każdy może spróbować swoich sił w biznesie w itnernecie.

W artykule przedstawiłem 8 zalet biznesu online w marketingu internetowym i programach parnerskich, jeśli chcesz spróbować swoich sił, zacznij działać.


Kamila Nitschka on Facebook
Kamila Nitschka
Specjalizuję się w Wordpressie od kilku lat. Tworzę strony internetowe w oparciu o WP dla swoich klientów. WordPress wykorzystuje nie tylko do budowy stron internetowych, ale także to budowania platform dla kursów online, sprzedaży kursów mailowych i innych.
Tagi
28 Komentarzy
 1. Marek Masalski

  Warto jest zlecać niektóre zadania innym osobom, dzięki czemu szybciej założymy nowy blog. Plusem takich zleceń jest rozliczanie się za daną pracę. Nie musimy się martwić z czego damy w tym miesiącu wypłatę dla pracownika. Jeśli mamy pieniądze to zlecany dodatkową pracę, a jak nie to sami robimy 🙂
  Marek Masalski ostatnio opublikował…Jaki namiot na wyprawę rowerową?My Profile

  Reply
  1. Kamila

   Tak masz rację, że możemy zlecić dodatkową pracę przy blogu osobą trzecim. Na pewno jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają przeznaczone na to pieniądze lub też nie mają czasu przysiąść do bloga. Sama pisałam m.in. artykuły na zlecenie czy zakładałam blogi znajomym jako zlecenie. Nawet myślę o powrocie do tego i udostępnieniu usługi zakładania bloga innym.

   Reply
 2. Janek90

  Po pierwsze bardzo udany wpis gratuluje. Ja uwielbiam pracować przez internet w domu wstaje sobie kiedy chce nikt mnie nie kontroluje robię sobie przerwy kiedy mam na to ochotę. Same zalety jak dla mnie, ale wiadomo każdy lubi co robi. 🙂

  Reply
  1. Kamila

   Dziękuję za opinię o wpisie:)
   Dokładnie praca w domu ma pełno plusów m.in. takich które ty wymieniasz.

   Reply
 3. Ania

  No tak, tyle, że nie każdy ma motywację do pracy, jak w niej nie siedzi 😉 Bardzo zazdroszczę wszystkim, którzy top potrafią! To wygodna sprawa zwłaszcza dla świeżych mam 🙂
  Ania ostatnio opublikował…Plusy i minusy ubezpieczeń grupowychMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Ja i mój zespół możemy cię zmotywować i nauczyć 🙂 Właśnie biznes przez internet jest fajna dla młodych mam 🙂

   Reply
 4. 123mamut

  bardzo dobrze rozpisane te 8 punktów, bardzo ładnie się wszystko czyta. Webinara jeszcze nie obejrzałem ale dodałem do zakładek jak będę mieć więcej czasu i przedeweszystkim chęci do obejrzenia to to z pewnością zrobię.
  123mamut ostatnio opublikował…Aktywa i PasywaMy Profile

  Reply
 5. Kazik

  Nieco z innej beczki – blisko rok pracowałem z domu i generalnie było mi z tym dobrze. Ale potem już mi się tak praca zaczęła zlewać z niepracą, dzień z nocą, że poszukałem miejsca gdzieś w jakimś biurze.

  Nie każdy na długą metę może pracować z domu, jak widać 🙂
  Kazik ostatnio opublikował…Biuro rachunkowe – Kraków i nie tylkoMy Profile

  Reply
 6. Monika Puczyńska

  Kamilo, ja tak pracuję od pół roku i wreszcie odkryłam wolność, wreszcie nie mam szefa, wreszcie nikt mi nie podkrada pomysłów i zapisuje na swojej liście chwały! Strasznie mi to się podoba. Dla mnie jest jeszcze jedna, 9 zaleta. Moje dziecko jest zadbane, przaywiezione i odwiezione do szkoły, prawie nigdy nie jest sama w domu i wakacje wreszcie nie są problemem. Biznes w domu jest super dla mam!!! Najgorszy jednak jest punkt 5 – może być zgubny: mi było bardzo trudno sobie przetłumaczyć że teraz jadę na wakacje i nie zajmuję się już biznesem

  Reply
  1. Kamila

   Gratuluję Monika 🙂 Właśnie o to chodzi, aby praca w domu był wykonywaną z przyjemnością ale i rzetelnie i żeby był czas na wszystko.
   Dobrze zorganizowana praca w domu ma wiele plusów. Ale są też i minusy 😉 o czym będzie kolejny artykuł.

   Reply
 7. Staszek

  Niestety w przypadku pracy w domu istnieje ryzyko, że praca rozciągnie nam się na wolny czas…przecież jesteśmy w domu, nie musimy się nigdzie spieszyć, tutaj możemy coś zrobić, coś sprawdzić, chwilę odpocząć…stanowczo wolę pracować w biurze w towarzystwie innych 🙂 Też kwestia tego, że niektórzy nie rozumieją tego, że praca w domu to praca jak każda inna. Moja znajoma czasami słyszy: “A skoro i tak siedzisz w domu, to zrób to i tamto” – no przecież ona nie siedzi bezczynnie non stop na urlopie czy coś…
  Staszek ostatnio opublikował…Indywidualne przedłużenie ubezpieczenia grupowegoMy Profile

  Reply
 8. Zenon

  Biznes w internecie nie jest dla każdego, trzeba być moim zdnaiem mega zmotywowanym i na jakiś czas mieć przysłowiowe klapki na oczach, żeby nic nie rozpraszało Naszej uwagi.
  Zenon ostatnio opublikował…Czy DJ na weselu musi posiadać kasę fiskalną? – normy prawneMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Zgadza się. Aby działać w biznesie online początkowo musimy temu poświęcić czas. Tak naprawdę największy wysiłek jest do czasu kiedy zaczynamy zarabiać pierwsze pieniądze. Wtedy dostajemy już takiego “kopa” bo wiemy, że to co zrobiliśmy działa i są efekty.

   Reply
 9. człek od tabletów

  Praca w domu jest ok, bo masz niemilitowane godziny i pracujesz tak jak lubisz. Choć są też pewne zagrożenia – np. osoby mało zdyscyplinowane mogą mieć problemy z wykonywaniem obowiązków, gdy chwilowo na koncie mają przyzwoitą sumkę. Poza tym, trzeba uważać, zeby się nie “zasiedzieć” – warto dodać sobie do grafiku na stałe jakieś zajęcia sportowe i wyjścia “na piwko” ze znajomymi. Oczywiście najlepiej, gdy udało Ci się wygenerować dochod pasywny, wtedy, nawet jak jeden czy dwa dni nie chce Ci się pracować to straty nie będą odczuwalne, no i żaden klient Cię nie pogania.
  człek od tabletów ostatnio opublikował…Jaki tablet kupić? • Do: Tablet ~600złMy Profile

  Reply
 10. KasiaNO

  Ja uważam, że taka praca nadaje się jedynie dla osób które potrafią same zmobilizować, się do pracy a takich osób nie jest za wiele. O wiele łatwiej jest jeśli jest przymus np. wstawania wcześnie rano

  Reply
 11. Redskip

  Nie żebym się czepiał, ale w tytule powinno być zalet, zamiast zalat 🙂

  Reply
  1. Kamila

   Dzięki za zwrócenie uwagi na ten błąd 😉

   Reply
 12. Feniks

  Słusznie zauważył Staszek że taka praca jest bardzo czasochłonna, a i z opłacalnością różnie bywa, warto to robić bardziej dla pasji, zabawy, wtedy można mieć z tego jakiś tam dochód pasywny.
  Feniks ostatnio opublikował…Los Angeles – Tumblr SzablonMy Profile

  Reply
 13. Michał

  To ja dodam, że są też wady takiej pracy, np. dzieci, które biegają po mieszkaniu, a my akurat prowadzimy webinar. Choć z drugiej strony… to takie uatrakcyjnienie webinaru 😉
  Michał ostatnio opublikował…System mlm – już Å‚atwiej siÄ™ nie daMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Mój kolega prowadził webinar i było słuchać kota;) fakt urozmaiciło to webinar.

   Reply
 14. seniorek

  Zależy jeszcze, jaki kto ma dom 🙂 Jeżeli możesz mieć swój tzw. “gabinet” i tam zaszyć się na kilka, może i 8 godzin, to jest OK. Ale jeśli masz 2 niewielkie pokoje, i jeszcze dwójkę całkiem już sporych dzieciaków, to znalezienie takiego cichego kąta może stać się trudne.

  Reply
  1. Kamila

   Dla chcącego nic trudnego 😉 A na poważnie, wszystko jest kwestią determinacji i znalezienie złotego środka. Dzieciaki chodzą do szkoły, wychodzą z domu na podwórko itp. Zawsze jest chwila kiedy jesteśmy w stanie być sami w domu;)

   Reply
 15. Dominik

  Mnie praca w domu tylko rozprasza. Zawsze znajdzie się coś innego, czym można się zająć.

  Reply
 16. Dagna z bloga o biznesie dla kobiet

  Praca w domu to cudowna sprawa, zwłaszcza dla mam z małymi dziećmi. Jednak szybko można wpaść w całą masę pułapek – albo pracować za mało, albo za dużo, albo nieefektywnie. Mnie spotkały dobrodziejstwa pracy w domu właśnie, co skłoniło mnie nawet do napisania tasiemcowego artykułu na ten temat. Ale tak, biznes w internecie to niesamowita możliwość dla prawie każdego.
  Dagna z bloga o biznesie dla kobiet ostatnio opublikował…Blogerzy dla BezpiecznaJa – szczęście nie tylko w biznesieMy Profile

  Reply
 17. Justyna

  Praca w domu daje wiele możliwości.Oczywiście istnieje ryzyko, że będziemy pracować za mało, zbyt wiele rzeczy będzie nas rozpraszać ale uważam również że uczy samodyscypliny, umiejętności organizacji pracy a dodatkowo daję nam swobodę i możliwość planowania swojego czasu. Jednym słowem stajemy się Panami swojego czasu.
  Justyna ostatnio opublikował…Certyfikowana agencja semMy Profile

  Reply
 18. Maria

  Ale mimo wszystko nie chciałabym pracować z domu. Za dużo bodźców. Wolałabym sobie wynająć jakieś malutkie chociaż miejsce i codziennie wychodzić 😉 Ale to duży stres, mieć swój biznes i nie zwariować, trzeba umieć doskonale rozporządzać czasem i tak dalej…
  Maria ostatnio opublikował…Jak działają kremy na powiększenie biustu?My Profile

  Reply
 19. Magda

  Praca w domu ma swoje plusy, ale nie mogłabym cały czas pracować w domu. Wolałabym pół na pół. Lubię wychodzić z domu, nawet jeśli do pracy. Gdybym cały tydzień siedziała w domu to nie wiem czy ubrałabym cos innego niż dresy. Trudniej się wtedy zmotywować. Zresztą nie chce, żeby dom kojarzył mi się z pracą, mimo że ją lubię 😉
  Magda ostatnio opublikował…Diagnostyka łupieżu pstregoMy Profile

  Reply
 20. Malwina

  Wszystko ma swoje zalety i wady. Ale zdecydowanie własny biznes to rzecz, o którą warto walczyć i którą warto robić. Bo to jednak jest coś swojego. 🙂
  Malwina ostatnio opublikował…Lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak wybrać krem na pierwsze zmarszczki?My Profile

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge