Back to Top czyli magiczna strzałka na blogu WordPress

Zdarzyło ci się kiedyś być na stronie, na której artykuł ciągnął się w nieskończoność w dół, a po jego przeczytaniu ponownie musiałeś przewijać stronę na samą górę? Irytowało Cię, to ? Mnie irytuje przy naprawdę długich artykułach. Jeśli irytuje mnie, to zapewne będzie irytować moich czytelników, których przecież nie chcemy stracić. Dlatego dosłownie jedna wtyczka WordPress rozwiąże problem powrotu na górę bloga.

Widziałeś na stronach małą strzałkę lub przycisk, który pojawia się z przewijaną stroną w dół ? Fajny efekt, który ułatwia powrót na górę strony, za pomocą jednego kliknięcia w przycisk. Dzięki temu nie każemy ponownie przewijać strony.

Wiele motywów, zwłaszcza tych nowych ma taką funkcję wmontowaną w szablonie WordPress. Możesz zobaczyć, że mój szablon również na samy dole w stopce ma taki przycisk, jednak jest on mało widoczny. Co zrobić, jeśli nasz szablon nie ma takiej opcji ? Taki efekt możemy uzyskać wstawiając kod javascript na blogu, jednak, po co się grzebać niepotrzebnie w kodzie, skoro wtyczki WordPress załatwią sprawę za nas.

Dosłownie wczoraj szukałam takiego rozwiązania dla blogów WordPress, ponieważ mój brat zarzyczył sobie tego na swojej stronie drukarni. Przeglądałam kilkanaście wtyczek, które umożliwiają nam uzyskanie tego efektu i szczególnie jedna wtyczka WordPress przypadła mi dogustui została użyta na stronie Drukarni Intigra.

Jak zrobić przycisk powrót na górę strony, szybko i bez grzebania w kodzie ? Wtyczka WordPress M7 Go Top

Back to Top czyli magiczna strzałka na blogu WordPress

Najciekawsze opcje wtyczki WordPress M7 Go Top:

Zdecydowanie jest prosta w konfiguracji, więc każdy poradzi sobie bez problemu. Jednak największą jej zaletą jest ilość opcji, jakie możemy wykorzystać tworząc nasz przycisk.

Back to Top czyli magiczna strzałka na blogu WordPress

  1. ustalamy prędkość przewijania w górę
  2. ustalamy, kiedy ma pojawić się przycisk (np. po % artykułu lub px od góry)
  3. mamy do wyboru 3 rodzaje przycisku: przycisk, obraz, styl VK (naklejane na bok)
  4. możemy wstawić własny obrazek dla przycisku
  5. ustalamy szerokość i wysokość
  6. możemy dodać tekst
  7. możemy dodać cień, granice przycisku itp

Back to Top czyli magiczna strzałka na blogu WordPress

Więc jeśli piszesz długie artykułu lub po prostu chcesz ułatwić nawigację swoim czytelnikom poprzez przycisk “powrót na górę” zainstaluj wtyczkę WordPRes M7 Go Top. Twoi czytelnicy na pewne będą zadowoleni z efektu i z tego, że myślisz o nich.

Similar Posts