|

Akordeon i karty na stronie? Stwórz je w prosty sposób z JetTabs

[elementor-template id=”4537″]

Kiedy przeglądasz strony zwłaszcza home page, których zadaniem jest konwersja, czy typowe landing page, sales page to większość z nich ma jedną wspólną sekcję. Jaką ? Są to rozwijane akordeony i karty z różnymi informacjami. Jak to wygląda? Mianowicie bardzo często są to elementy takie jak: Faq czyli najczęściej zadawane pytania, cennik z suwakiem, pozwala pokazać 2 warianty np. ceny miesięczne lub cena za rok.

Oczywiście, można te elementy dodać instalując kolejne wtyczki, ale jeśli pracujesz na Elementorze to dodatek JetTabs przyspieszy Twoją pracę.

Czym jest akordeon i karty ?

Akordeon to nic innego jak rozsuwane pozycje tekstu, które rozwijają zawartość po kliknięciu w nadrzędny element – tytuł. Natomiast karty to zakładki ustawione obok siebie w poziomie, które pozwalają przełączyć zakładki i wyświetlić przypisaną do nich treść.

Dlaczego warto korzystać z akordeonu i kart na stronie?

Zdecydowanie dla zaoszczędzenia miejsca na stronie. Gdybyśmy chcieli opublikować np. sekcję Faq i dodać wszystkie pytania i odpowiedzi, strona była by znacznie dłuższa, co nie wpłyneło by dobrze na konwersję. Nie każdy bowiem chce czytać Faq. Akordeon czy karty pozwalają zwinąć poszczególne zakładki i rozwinąć je dopiero gdy ktoś się zdecyduje kliknąć i poznać jej zawartość, dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić miejsce na stronie.

Elementor ma domyślnie widgety akordeonu w darmowej wersji i bardzo często z niego korzystam. Jednak JeTtabs wyposażony w trzy dodatkowe widgety, pozwala jeszcze mocniej spersonalizować i ciekawiej przedstawić karty i akordeon.

W praktyce wygląda to następująco:

[elementor-template id=”4605″]

Elementor pozwala nam stworzyć te dwa elementy, jednak mają one pewne ograniczenia. Można osadzić tekst w danej zakładce lub karcie, ale dodanie w prosty sposób np. zdjęcia. A już na pewno nie pozwoli stworzyć akordeonu w poziomie czy tez z suwakiem.

Cechy i funkcje wtyczki JetTabs.

Tak jak już wspomniałam, JetTabs dodatkowo stworzył trzy widgety, które pozwalają na dodanie karty, akordeonu klasycznego i akordeonu zdjęć. Dodatkowo możemy wybrać układ, pionowy lub poziomy i w ciekawy sposób zaprezentować widget.

Kolejną funkcją jest oczywiście swicher czyli suwak, który pozwala przełączyć bloki jednym kliknięciem.

Akordeon klasyczny – pionowy

Akordeon poziomy

Akordeon zdjęć

Swicher – przełącznik/suwak

JetTabs – skąd pobrać

Wtyczkę możesz kupić w marketplace TemplateMonster klikając – wtyczka JetTabs

Mam nadzieję, że JetTabs pozwoli Ci wprowadzić ciekawie wyglądające akordeony i karty na Twojej stronie landing page, stronie sprzedażowej lub gdziekolwiek go umieścisz.

 

Similar Posts