BLOG

Akordeon i karty na stronie? Stwórz je w prosty sposób z JetTabs

Artykuł może zawierać linki partnerskie, co oznacza, że ​​mogę otrzymać prowizję, jeśli klikniesz link i zakupisz coś, co poleciłam. Kliknięcie tych linków nie będzie kosztowało żadnych dodatkowych pieniędzy, ale pomogą mi utrzymać tę stronę w dobrym stanie! 

Kiedy przeglądasz strony zwłaszcza home page, których zadaniem jest konwersja, czy typowe landing page, sales page to większość z nich ma jedną wspólną sekcję. Jaką ? Są to rozwijane akordeony i karty z różnymi informacjami. Jak to wygląda? Mianowicie bardzo często są to elementy takie jak: Faq czyli najczęściej zadawane pytania, cennik z suwakiem, pozwala pokazać 2 warianty np. ceny miesięczne lub cena za rok.

Oczywiście, można te elementy dodać instalując kolejne wtyczki, ale jeśli pracujesz na Elementorze to dodatek JetTabs przyspieszy Twoją pracę.

Czym jest akordeon i karty ?

Akordeon to nic innego jak rozsuwane pozycje tekstu, które rozwijają zawartość po kliknięciu w nadrzędny element – tytuł. Natomiast karty to zakładki ustawione obok siebie w poziomie, które pozwalają przełączyć zakładki i wyświetlić przypisaną do nich treść.

Dlaczego warto korzystać z akordeonu i kart na stronie?

Zdecydowanie dla zaoszczędzenia miejsca na stronie. Gdybyśmy chcieli opublikować np. sekcję Faq i dodać wszystkie pytania i odpowiedzi, strona była by znacznie dłuższa, co nie wpłyneło by dobrze na konwersję. Nie każdy bowiem chce czytać Faq. Akordeon czy karty pozwalają zwinąć poszczególne zakładki i rozwinąć je dopiero gdy ktoś się zdecyduje kliknąć i poznać jej zawartość, dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić miejsce na stronie.

Elementor ma domyślnie widgety akordeonu w darmowej wersji i bardzo często z niego korzystam. Jednak JeTtabs wyposażony w trzy dodatkowe widgety, pozwala jeszcze mocniej spersonalizować i ciekawiej przedstawić karty i akordeon.

W praktyce wygląda to następująco:

Akordeon

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Kliknij ten przycisk, by zmienić ten tekst. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Karty

Elementor pozwala nam stworzyć te dwa elementy, jednak mają one pewne ograniczenia. Można osadzić tekst w danej zakładce lub karcie, ale dodanie w prosty sposób np. zdjęcia. A już na pewno nie pozwoli stworzyć akordeonu w poziomie czy tez z suwakiem.

Cechy i funkcje wtyczki JetTabs.

Tak jak już wspomniałam, JetTabs dodatkowo stworzył trzy widgety, które pozwalają na dodanie karty, akordeonu klasycznego i akordeonu zdjęć. Dodatkowo możemy wybrać układ, pionowy lub poziomy i w ciekawy sposób zaprezentować widget.

Kolejną funkcją jest oczywiście swicher czyli suwak, który pozwala przełączyć bloki jednym kliknięciem.

Akordeon klasyczny – pionowy

Akordeon poziomy

Akordeon zdjęć

Swicher – przełącznik/suwak

JetTabs – skąd pobrać

Wtyczkę możesz kupić w marketplace TemplateMonster klikając – wtyczka JetTabs

Mam nadzieję, że JetTabs pozwoli Ci wprowadzić ciekawie wyglądające akordeony i karty na Twojej stronie landing page, stronie sprzedażowej lub gdziekolwiek go umieścisz.

 

DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Autor artykułu