BLOG

7 zastosowań dla WordPressa

wordpress nie tylko jako blog

Gdyby zapytać ludzi co mogą stworzyć za pomocą WordPressa, 99% odpowie, że bloga i słusznie. WordPress powstał jako platforma do prowadzenia swojego bloga w sieci.

Wiele osób wie, że WordPress jest najpopularniejszym Cms’em, system zarządzania treścią i pomimo, że pierwotnie był tylko platformą blogową, to obecnie możemy znaleźć dla niego sporo nowych zastosowań.

Dokładnie 7 ciekawych zastosowań opisałam w artykule gościnnym na blogu TemplateMonster. Dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się do czego jeszcze możesz wykorzystać WordPressa, odwiedź koniecznie mój artykuł klikajac w 7 zastosowań dla WordPressa

DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Autor artykułu

13 thoughts on “7 zastosowań dla WordPressa”

 1. Swoją przygodę ze stronami internetowymi i blogami zaczynałem na wordpress, od jakiś 6 miesięcy dużo czasu poświęcam też joomli i muszę przyznać, że chyba z wordpressem pracuje mi się najlepiej. Nie wiem czemu, ale wydaje mi się łatwiejszy i intuicyjny w obsłudze 🙂

  1. Joomla moim zdaniem jest bardziej zaawansowana i trudniejsza w obsłudze dla początkujących osób. Pierwszy mój portal tworzyłam na Joomli, ale po kilku dniach przeszłam na WordPressa 🙂

 2. Artykuł przeczytałam, bardzo mi się podobał 🙂 Do WordPress jest obecnie dostępnych tyle różnych dodatków i ciekawych motywów, że można na nim zrobić niemalże wszystko.

 3. Przeczytałem i muszę powiedzieć, że WordPress nie przestaje mnie zadziwiać. Aczkolwiek forum na tym CMSie to chyba musi być dość ciężkie 😉

  1. Forum dobrze działa, jednak trzeba mieć odpowiedni hosting na pewno taki za parę zł rocznie nie pociągnie forum, gdy zacznie być duży ruch.

  1. Nie zgodzę się, że portalu na wp nie zbudujemy. Wszystko oczywiście w zależności od tego jaki to ma być portal, jak mocno rozbudowany itp. Oczywiście Joomla jest przystosowana pod tego typu rzeczy, jednak będę się upierać, że portal na WordPressie również może powstać 🙂

 4. Cześć Kamila. No tak, te 7 zastosowań jest OK. Jednak zgodzę się z przedmówcami, że niektóre projekty mogą okazać się karkołomne dla WP. Jasne, że można postawić na WP prawie wszystko, tylko czasami… nie warto.
  Nie tylko chodzi o portal czy forum, ale też np. o sklep internetowy. Dla małego e-butiku WordPress będzie niezłym rozwiązaniem, jednak dla dużego e-sklepu już raczej nie.
  Pozdrawiam, Paweł.

  1. Cześć Paweł, nie do końca się jednak zgodzę z tobą apropo dużych e-sklepów na wp. Oczywiście jeśli nasz sklep w założeniu będzie duży, to nie można kupić serwera za 50 zł i oczekiwać, że sklep będzie działał poprawnie, bo nie będzie. Ale jeśli wykupimy odpowiedni serwer np. vps, do tego zadbamy o optymalizację motywu (bo nie warto brać np. motywu, który ma sporo funkcji, z których mi nie skorzystamy, a tylko nam obciąży serwer niepotrzebnie) oraz zoptymalizujemy zdjęcia itp. to i duży sklep możemy postawić na wp 🙂

 5. O ile na WordPressie tak jak napisałaś da się zrobić sklep internetowy, to jednak późniejsze zarządzanie nim, szczególnie jeśli jest rozległy, staje się niewygodna – ale może to kwestia indywidualnych preferencji.

 6. Według mnie największą zaletą WordPressa jest liczba dostępnych wtyczek. Tak jak napisałaś w części dotyczącej tworzenia stron firmowych, jeśli w przyszłości pojawi się potrzeba wprowadzenia dodatkowej funkcjonalności, na WordPressie można zrobic to szybko i wygodnie.

Komentowanie jest zablokowane.