6 pytań, aby sprawdzić czy blogowanie jest dla Ciebie.

Zanim założysz swój pierwszy blog zastanów się, czy blogowanie jest dla Ciebie. Założenie bloga nie jest trudne mogę pokusić się o stwierdzenie, że wręcz banalne. Jednak prowadzenie go już nie jest takie proste, jeśli nie podejdziesz do tego z pasją.

Odpowiedź sobie na kilka pytań.

Pytanie 1) Czy masz czas na prowadzenie bloga?

Aby Twój blog był popularny musisz poświecić trochę czasu i zaangażowania. Samo pisanie postów i publikowanie ich to nie wszystko. Bloga należy promować, powinno się również obserwować i czytać inne blogi. Musisz odpowiednio pisać artykuły, optymalizować i pozycjonować swojego bloga abyś mógł/a odnieść sukces jako bloger.

Pytanie 2) Czy jesteś w stanie pisać ?

Jeśli nie lubisz pisać, to blogowanie może nie być dla Ciebie. Na blogu należy często zamieszczać ciekawe informacje, odpowiadać na komentarze oraz samemu pozostawiać komentarze na innych blogach.
Jak widzisz blogowanie, to ciągłe pisanie.

Pytanie 3) Czy jesteś pasjonatem ?

Udane blogowanie wymaga częstego publikowania nowych wpisów. Powinny być one przydatne, ciekawe, aby przyciągać nowych czytelników. Dlatego, aby Ci się to udało musisz pisać z pasją o swojej pasji. Jeśli chcesz prowadzić bloga na temat, o którym nie masz zielonego pojęcia, to będzie Ci trudno utrzymać bloga. Gwarantuje Ci, że po tygodniu zaprzestaniesz pisać. Dlaczego ? Tak jak wspomniałam wyżej musisz pisać często, a w momencie, gdy temat Cię nie interesuje będziesz mieć problemy z pisaniem. Będzie Ci trudno np. codziennie zalogować się na bloga i napisać ciekawy post.

Widzisz jak ważne jest, aby temat bloga był związany z Twoją pasją.

Wtedy nie zabraknie Ci pomysłów na wpisy i na pewno będziesz, to robić z uśmiechem na twarzy.

Pytanie 4) Czy jesteś w stanie podpisać się pod tym co będziesz pisać ?

To dość ważne, aby prowadzić bloga nie jako osoba anonimowa. Pisanie bloga pod swoim imieniem i nazwiskiem jest bardzo fajne i pozwala Ci stworzyć markę swojej osoby. Jednak wiele osób ma z tym problem, aby ujawnić się w internecie i nie pisać pod ksywką. Z reguły dużo osób boi się negatywnych komentarzy pod swoim adresem. Ale, jeśli masz swoje zdanie i potrafisz je bronić, to czego się bać ?

Pytanie 5) Czy nie boisz się nowych technologii?

Prowadzenie bloga wymaga pewnej wiedzy nie tylko o internecie, ale przede wszystkim o platformie/cmsie na jakiej postawisz swój blog. Technologia idzie do przodu, zatem i blogi się zmieniają. Dochodzą nowe udogodnienia, poprawki, dodatki, które z biegiem czasu i tak będziesz musiał zastosować. Jeśli chcesz odnieść sukces jako bloger będziesz musiał śledzić informacje dotyczące jak utrzymywać i poprawiać swój blog w przyszłości.

Pytanie 6) Czy jesteś gotowy podjąć, to ryzyko i uruchomić bloga ?

To ostatnie pytanie, jaki Ci zadaje w tym wpisie. Jeśli odpowiedziałeś „tak” na te wszystkie pytania, to zacznij blogować. Ja Ci w tym pomogę i nauczę Cię podstaw.

Jeśli odpowiedziałeś „nie” na któreś z wymienionych pytań, to zastanów, czy jesteś gotów na prowadzenie bloga.

Na koniec powiem Ci, że jeśli chcesz osiągnąć sukces jako bloger musisz być gotowy na próbowanie nowych rzeczy.

W kolejnym artykule przedstawię Ci powody dlaczego warto blogować.

Similar Posts