19 komentarzy Wtyczki Wordpress

WordPress jest niewątpliwie najlepszą platformą dla blogowania. Prosty w konfiguracji i zarządzaniu, ale przede wszystkim darmowy. Jego największą zaletą jest to, że tysiące osób tworzy niesamowite wtyczki, dodatki, które sprawiają, że bez znajomości html, php możemy upiększać naszego bloga o ciekawe funkcje.

W tym artykule przedstawię 6 niesamowitych wtyczek, które pozwolą nam na połączenie się z social media. Obecnie facebook, google+, twetter nie tylko umożliwiają nam kontakt ze znajomymi.

Social media pozwalają nam reklamować siebie, naszego bloga, budować przez, to naszą markę i co najwazniejsze, generować ruch na nasze strony oraz zdobywać czytelników i klientów.

6 wtyczek WordPress, które pomogą udostępniać nasz materiał w social media.

1) Digg Digg – Pływający bar Share

Jedna z popularniejszych wtyczek używanych na blogu. Co się nie obejrzę, to prawie każdy blog posiada ten plugin. Wtyczka płynie wraz z przewijaniem strony. Możemy umieścić plugin z boku strony, oraz na dole lub nad wpisem.

2) GetSocial Pływający Social Media box

Kolejny pływający plugin. Wtyczka wordPress jest lekka i inteligentna. Skrypty są ładowane w stopce bloga przez co nie wpływa na dłuższe ładowania strony. Zaletą jest to, że można dodać inne media wstawiając tylko kod.
Możemy wyłączyć tło, co da efekt pływających przycisków. Mamy automatyczne dostosowanie się do wszystkich rozdzielczościach ekranu i rozmiarów okna.

social media udostepnij wtyczka wordpress
3) Sexy Bookmarks – Atrakcyjne social bookmarking

Wtyczka wordPress oferuje pełne wsparcie dla Facebook Like Button, Google Plus, Pinterest i innych mediów społecznościowych. Mamy również licznik udostępnień na Twitter, Facebook, LinkedIn, itp. Ostatnia aktualizacja przyniosła również opcję zwiększenia i zaangażowania czytelnika przez wyświetlenia treści.

social media wtyczka wordpress udostepnij

4) Socialize – Przyciski udostępniania

Wtyczka wordPress umożliwia w łatwy sposób dodawanie buttonów udostępniania w treści postów lub poniżej postu. Posiada wiele funkcji. Możemy dostosować wygląd przycisków m.in. wielkość, tło, obramowanie. Dodatkowo dostępne są również pole, które czytelnik zobaczy na dole Twoich postów. W tym polu możesz poprosić czytelników, aby zostawili komentarz pod artykułem.

social media wtyczka wordpress
5) Twitter, Facebook Like, G+  –  Social Share

Kolejna wtyczka wordpress, która pomoże udostępnić przyciski do Twittera, Facebooka, Google+ i innych social media. Przyciski udostępniania możemy ustawić przed treścią postu, po wpisie, zarówno powyżej, jak i poniżej, a także ustawić jako pływające ikonki. Można łatwo dostosować obramowanie, kolor tła. Wtyczka jest bardzo prosta w obsłudze z dużą ilością funkcji. Dużym atutem wtyczki jest fakt,  że kod javascript jest domyślnie ładowany w stopce. Jest to zalecane, ponieważ na początku zostają wczytane materiały zamieszczone w serwisie, a dopiero potem kod wtyczki. Wpływa to na szybkość ładowania witryny, a to jest bardzo ważne z punktu widzenia SEO i optymalizacji bloga.

6) Slick Social Buttons Share – Super Minimalistyczny

Jeśli jesteś zainteresowany udostępnianiem treści w social media, to ta wtyczka wordPress świetnie się do tego nada. Możemy ustawić pływający boks lub przesuwany. Możemy wybrać pozycję panelu oraz ustawić prędkość pływającego efektu i wiele innych opcji.

Teraz już znasz 6 świetnych wtyczek WordPress, które pomogą udostępniać Twoje artykuły w social media. Dzięki temu będziesz w stanie pozyskać darmowy ruch na bloga, oraz pozyskiwać grono czytelników i reklamować bloga za darmo.

Przyznam szczerze, że sama zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej wtyczki na moim blogu i chyba najbardziej pasuje mi wtyczka Digg Digg.

Jeśli używasz jakiejś inne ciekawej wtyczki to napisz w komentarzu jakiej.
 

 

 

 

 

 


Kamila Nitschka on Facebook
Kamila Nitschka
Specjalizuję się w Wordpressie od kilku lat. Tworzę strony internetowe w oparciu o WP dla swoich klientów. WordPress wykorzystuje nie tylko do budowy stron internetowych, ale także to budowania platform dla kursów online, sprzedaży kursów mailowych i innych.
Tagi
19 Komentarzy
 1. Mariusz

  Super lista! 🙂 Bardzo przydatna, jeżeli mamy stworzyć, jakiś unikatowy projekt, a niekoniecznie chcemy korzystać ze standardowego umieszczania lajków/twittów pod lub nad wpisem (lub ze standardowego zestawu ikonek do nich ;)).

  Ja osobiście korzystam z Social Sharing Toolkit – też jest fajna 🙂

  Reply
  1. Kamila

   Przyjrzę się tej wtyczce, która podajesz. Do tej pory nie zdecydowałam się jeszcze, którą zainstaluje więc może i Twoja propozycja będzie tą właściwą 😉

   Reply
 2. Janek

  Używam wtyczki digg digg ale nie udało mi się skonfigurować skracania linków.
  Czy ktoś korzysta z tej funkcjonalności ?

  Reply
  1. Kamila

   Nie korzystałam na żadnym swoim blogu z tej funkcjonalności. Nie znalazłam też odpowiedxi na to pytanie w internecie.

   Reply
 3. Fen

  Jak mozemy zmienic avatar w profilu? Takie bardzo ciekawe pytanie.

  Pozdr. Przepraszam za spam. Jesli autorka uzna, ze nalezy post usunac to prosze o odp. na maila.
  Fen ostatnio opublikował…Paraliż sennyMy Profile

  Reply
  1. Kamila

   Najlepiej użyć gravatara – link do artykułu gravatar jak zrobić/

   Reply
   1. Fen

    Zapomnialem dodac. Skorzystalem z Twitter, Facebook Like, G+. Dzięki za pomoc.
    Fen ostatnio opublikował…Paraliż sennyMy Profile

    Reply
 4. Marcin

  Zna ktoś może wtyczki funkcjonujące w e-commerce.

  Reply
 5. Łukasz

  Moim zdaniem zabrakło wtyczki od facebooka. Plugin Facebook for WordPress posiada najważniejsze funkcjonalności i przede wszystkim jest to wtyczka oficjalna, więc można instalować bez obaw. Sama wtyczka jest prosta w obsłudze, jednak ze względu na konieczność utworzenia prostej aplikacji może sprawić problem przy pierwszej konfiguracji. Jeśli ktoś ma z tym problem, to zapraszam tutaj http://www.wayweb.pl/porady/facebook-for-wordpress/

  Reply
 6. Przemek

  Te wtyczki są bardzo funkcyjne i przede wszystkim ładnie wyglądające 🙂 Z pewnością, zaraz jakąs dodam.
  Przemek ostatnio opublikował…Czy warto korzystać z coachingów ?My Profile

  Reply
 7. Seba

  Kolejny ciekawy wpis,mogłą byś jeszcze przy każdej szybką konfiguracje opisać:)
  Seba ostatnio opublikował…Pamięć ramMy Profile

  Reply
 8. Bazarek

  Dzięki za przydatny artykuł 🙂

  Reply
 9. hauerpower

  brakuje mi cresta social plugin, ale art pisany nieco temu więc to zrozumiałe ale może warto zaktualizować 🙂

  Reply
  1. Kamila

   Dokładnie wpis dość stary 🙂 w ciągu 3 lat na pewno przybywało sporo fajnych sliderów. Sprawdzę ten wymieniony i może faktycznie zrobię aktualizację artykułu 🙂

   Reply
 10. Agata

  Witaj Kamila,
  Wiesz może o wtyczce, która umożliwi czytelnikom wysyłanie na facebooka cytatów/obrazków z mojego bloga?

  Reply
  1. Kamila

   Witaj, niestety ale nie znam takiej wtyczki. Są wtyczki, które umożliwiają udostępnianie wpisów, ale samych obrazków nie.

   Reply
 11. Robert

  Agata , nie wiem czy własnie poprzez wtyczkę SNAP nie da się zrobić takiego zabiegu

  Reply
 12. Radek

  Hej,
  znowu odkopuję. Czy jest jakaś fajna, lekka i prosta w obsłudze wtyczka, która pozwala na polubienie konkretnego posta? O ile udostępnianie w “WP like Box” działa idealnie, to polubienie powoduje tylko odhaczenie ptaszka, bez polubienia faktycznego.
  Pozdrawiam

  Reply
  1. Kamila Nitschka

   Hmm nie korzystałam z takich wtyczek, ale przyjrzę się tematowi jak coś znajdę do tam znać 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge