BLOG

6 najlepszych wtyczek WordPress dla social media

wtyczki wordpress do social media

WordPress jest niewątpliwie najlepszą platformą dla blogowania. Prosty w konfiguracji i zarządzaniu, ale przede wszystkim darmowy. Jego największą zaletą jest to, że tysiące osób tworzy niesamowite wtyczki, dodatki, które sprawiają, że bez znajomości html, php możemy upiększać naszego bloga o ciekawe funkcje.

W tym artykule przedstawię 6 niesamowitych wtyczek, które pozwolą nam na połączenie się z social media. Obecnie facebook, google+, twetter nie tylko umożliwiają nam kontakt ze znajomymi.

Social media pozwalają nam reklamować siebie, naszego bloga, budować przez, to naszą markę i co najwazniejsze, generować ruch na nasze strony oraz zdobywać czytelników i klientów.

6 wtyczek WordPress, które pomogą udostępniać nasz materiał w social media.

1) Digg Digg – Pływający bar Share

Jedna z popularniejszych wtyczek używanych na blogu. Co się nie obejrzę, to prawie każdy blog posiada ten plugin. Wtyczka płynie wraz z przewijaniem strony. Możemy umieścić plugin z boku strony, oraz na dole lub nad wpisem.

2) GetSocial Pływający Social Media box

Kolejny pływający plugin. Wtyczka wordPress jest lekka i inteligentna. Skrypty są ładowane w stopce bloga przez co nie wpływa na dłuższe ładowania strony. Zaletą jest to, że można dodać inne media wstawiając tylko kod.
Możemy wyłączyć tło, co da efekt pływających przycisków. Mamy automatyczne dostosowanie się do wszystkich rozdzielczościach ekranu i rozmiarów okna.

social media udostepnij wtyczka wordpress
3) Sexy Bookmarks – Atrakcyjne social bookmarking

Wtyczka wordPress oferuje pełne wsparcie dla Facebook Like Button, Google Plus, Pinterest i innych mediów społecznościowych. Mamy również licznik udostępnień na Twitter, Facebook, LinkedIn, itp. Ostatnia aktualizacja przyniosła również opcję zwiększenia i zaangażowania czytelnika przez wyświetlenia treści.

social media wtyczka wordpress udostepnij

4) Socialize – Przyciski udostępniania

Wtyczka wordPress umożliwia w łatwy sposób dodawanie buttonów udostępniania w treści postów lub poniżej postu. Posiada wiele funkcji. Możemy dostosować wygląd przycisków m.in. wielkość, tło, obramowanie. Dodatkowo dostępne są również pole, które czytelnik zobaczy na dole Twoich postów. W tym polu możesz poprosić czytelników, aby zostawili komentarz pod artykułem.

social media wtyczka wordpress
5) Twitter, Facebook Like, G+  –  Social Share

Kolejna wtyczka wordpress, która pomoże udostępnić przyciski do Twittera, Facebooka, Google+ i innych social media. Przyciski udostępniania możemy ustawić przed treścią postu, po wpisie, zarówno powyżej, jak i poniżej, a także ustawić jako pływające ikonki. Można łatwo dostosować obramowanie, kolor tła. Wtyczka jest bardzo prosta w obsłudze z dużą ilością funkcji. Dużym atutem wtyczki jest fakt,  że kod javascript jest domyślnie ładowany w stopce. Jest to zalecane, ponieważ na początku zostają wczytane materiały zamieszczone w serwisie, a dopiero potem kod wtyczki. Wpływa to na szybkość ładowania witryny, a to jest bardzo ważne z punktu widzenia SEO i optymalizacji bloga.

6) Slick Social Buttons Share – Super Minimalistyczny

Jeśli jesteś zainteresowany udostępnianiem treści w social media, to ta wtyczka wordPress świetnie się do tego nada. Możemy ustawić pływający boks lub przesuwany. Możemy wybrać pozycję panelu oraz ustawić prędkość pływającego efektu i wiele innych opcji.

Teraz już znasz 6 świetnych wtyczek WordPress, które pomogą udostępniać Twoje artykuły w social media. Dzięki temu będziesz w stanie pozyskać darmowy ruch na bloga, oraz pozyskiwać grono czytelników i reklamować bloga za darmo.

Przyznam szczerze, że sama zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej wtyczki na moim blogu i chyba najbardziej pasuje mi wtyczka Digg Digg.

Jeśli używasz jakiejś inne ciekawej wtyczki to napisz w komentarzu jakiej.
 

 

 

 

 

 

DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Autor artykułu

20 thoughts on “6 najlepszych wtyczek WordPress dla social media”

 1. Super lista! 🙂 Bardzo przydatna, jeżeli mamy stworzyć, jakiś unikatowy projekt, a niekoniecznie chcemy korzystać ze standardowego umieszczania lajków/twittów pod lub nad wpisem (lub ze standardowego zestawu ikonek do nich ;)).

  Ja osobiście korzystam z Social Sharing Toolkit – też jest fajna 🙂

  1. Przyjrzę się tej wtyczce, która podajesz. Do tej pory nie zdecydowałam się jeszcze, którą zainstaluje więc może i Twoja propozycja będzie tą właściwą 😉

 2. Używam wtyczki digg digg ale nie udało mi się skonfigurować skracania linków.
  Czy ktoś korzysta z tej funkcjonalności ?

  1. Nie korzystałam na żadnym swoim blogu z tej funkcjonalności. Nie znalazłam też odpowiedxi na to pytanie w internecie.

 3. Jak mozemy zmienic avatar w profilu? Takie bardzo ciekawe pytanie.

  Pozdr. Przepraszam za spam. Jesli autorka uzna, ze nalezy post usunac to prosze o odp. na maila.

 4. Moim zdaniem zabrakło wtyczki od facebooka. Plugin Facebook for WordPress posiada najważniejsze funkcjonalności i przede wszystkim jest to wtyczka oficjalna, więc można instalować bez obaw. Sama wtyczka jest prosta w obsłudze, jednak ze względu na konieczność utworzenia prostej aplikacji może sprawić problem przy pierwszej konfiguracji. Jeśli ktoś ma z tym problem, to zapraszam tutaj http://www.wayweb.pl/porady/facebook-for-wordpress/

 5. Te wtyczki są bardzo funkcyjne i przede wszystkim ładnie wyglądające 🙂 Z pewnością, zaraz jakąs dodam.

  1. Dokładnie wpis dość stary 🙂 w ciągu 3 lat na pewno przybywało sporo fajnych sliderów. Sprawdzę ten wymieniony i może faktycznie zrobię aktualizację artykułu 🙂

 6. Witaj Kamila,
  Wiesz może o wtyczce, która umożliwi czytelnikom wysyłanie na facebooka cytatów/obrazków z mojego bloga?

  1. Witaj, niestety ale nie znam takiej wtyczki. Są wtyczki, które umożliwiają udostępnianie wpisów, ale samych obrazków nie.

 7. Hej,
  znowu odkopuję. Czy jest jakaś fajna, lekka i prosta w obsłudze wtyczka, która pozwala na polubienie konkretnego posta? O ile udostępnianie w “WP like Box” działa idealnie, to polubienie powoduje tylko odhaczenie ptaszka, bez polubienia faktycznego.
  Pozdrawiam

  1. Hmm nie korzystałam z takich wtyczek, ale przyjrzę się tematowi jak coś znajdę do tam znać 🙂

Komentowanie jest zablokowane.