6 najlepszych wtyczek WordPress dla social media

WordPress jest niewątpliwie najlepszą platformą dla blogowania. Prosty w konfiguracji i zarządzaniu, ale przede wszystkim darmowy. Jego największą zaletą jest to, że tysiące osób tworzy niesamowite wtyczki, dodatki, które sprawiają, że bez znajomości html, php możemy upiększać naszego bloga o ciekawe funkcje.

W tym artykule przedstawię 6 niesamowitych wtyczek, które pozwolą nam na połączenie się z social media. Obecnie facebook, google+, twetter nie tylko umożliwiają nam kontakt ze znajomymi.

Social media pozwalają nam reklamować siebie, naszego bloga, budować przez, to naszą markę i co najwazniejsze, generować ruch na nasze strony oraz zdobywać czytelników i klientów.

6 wtyczek WordPress, które pomogą udostępniać nasz materiał w social media.

1) Digg Digg – Pływający bar Share

Jedna z popularniejszych wtyczek używanych na blogu. Co się nie obejrzę, to prawie każdy blog posiada ten plugin. Wtyczka płynie wraz z przewijaniem strony. Możemy umieścić plugin z boku strony, oraz na dole lub nad wpisem.

2) GetSocial Pływający Social Media box

Kolejny pływający plugin. Wtyczka wordPress jest lekka i inteligentna. Skrypty są ładowane w stopce bloga przez co nie wpływa na dłuższe ładowania strony. Zaletą jest to, że można dodać inne media wstawiając tylko kod.
Możemy wyłączyć tło, co da efekt pływających przycisków. Mamy automatyczne dostosowanie się do wszystkich rozdzielczościach ekranu i rozmiarów okna.

social media udostepnij wtyczka wordpress
3) Sexy Bookmarks – Atrakcyjne social bookmarking

Wtyczka wordPress oferuje pełne wsparcie dla Facebook Like Button, Google Plus, Pinterest i innych mediów społecznościowych. Mamy również licznik udostępnień na Twitter, Facebook, LinkedIn, itp. Ostatnia aktualizacja przyniosła również opcję zwiększenia i zaangażowania czytelnika przez wyświetlenia treści.

social media wtyczka wordpress udostepnij

4) Socialize – Przyciski udostępniania

Wtyczka wordPress umożliwia w łatwy sposób dodawanie buttonów udostępniania w treści postów lub poniżej postu. Posiada wiele funkcji. Możemy dostosować wygląd przycisków m.in. wielkość, tło, obramowanie. Dodatkowo dostępne są również pole, które czytelnik zobaczy na dole Twoich postów. W tym polu możesz poprosić czytelników, aby zostawili komentarz pod artykułem.

social media wtyczka wordpress
5) Twitter, Facebook Like, G+  –  Social Share

Kolejna wtyczka wordpress, która pomoże udostępnić przyciski do Twittera, Facebooka, Google+ i innych social media. Przyciski udostępniania możemy ustawić przed treścią postu, po wpisie, zarówno powyżej, jak i poniżej, a także ustawić jako pływające ikonki. Można łatwo dostosować obramowanie, kolor tła. Wtyczka jest bardzo prosta w obsłudze z dużą ilością funkcji. Dużym atutem wtyczki jest fakt,  że kod javascript jest domyślnie ładowany w stopce. Jest to zalecane, ponieważ na początku zostają wczytane materiały zamieszczone w serwisie, a dopiero potem kod wtyczki. Wpływa to na szybkość ładowania witryny, a to jest bardzo ważne z punktu widzenia SEO i optymalizacji bloga.

6) Slick Social Buttons Share – Super Minimalistyczny

Jeśli jesteś zainteresowany udostępnianiem treści w social media, to ta wtyczka wordPress świetnie się do tego nada. Możemy ustawić pływający boks lub przesuwany. Możemy wybrać pozycję panelu oraz ustawić prędkość pływającego efektu i wiele innych opcji.

Teraz już znasz 6 świetnych wtyczek WordPress, które pomogą udostępniać Twoje artykuły w social media. Dzięki temu będziesz w stanie pozyskać darmowy ruch na bloga, oraz pozyskiwać grono czytelników i reklamować bloga za darmo.

Przyznam szczerze, że sama zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej wtyczki na moim blogu i chyba najbardziej pasuje mi wtyczka Digg Digg.

Jeśli używasz jakiejś inne ciekawej wtyczki to napisz w komentarzu jakiej.
 

 

 

 

 

 

Similar Posts