|

5 skutecznych metod, aby pozyskać ruch na bloga dla początkujących

Ruch na blogu, to jeden z czynników, które decydują, czy będziesz w stanie np. zarabiać na blogu albo, czy będzie tego bloga prowadzić za x czasu. Wiele początkujących osób, które odpalają swoje pierwsze blogi rezygnują z blogowania po tygodniu, miesiącu, bo nikt nie mają czytelników.

Pamiętam jak ponad rok temu uruchomiłam swojego pierwszego bloga. Pierwsze czynności następnego dnia, to były sprawdzanie statystyk, czy ktoś wszedł na bloga. Pewnie też tak miałeś/aś ?

Ruch na blogu pojawi się dopiero, jeśli włożysz trochę wysiłku, nie dostaniesz go za darmo po pierwszych minutach zainstalowanego WordPressa. Ale w, jaki sposób zwiększyć ruch na bloga, bez wydatków dużych sum pieniędzy?

Oto kilka prostych sposobów, które możesz zrobić aby zwiększyć ruch na blogu.

1) Google niech będzie Twoim pracownikiem

Google daje Ci za darmo narzędzia, które możesz wykorzystać, aby zwiększyć ruch na blogu. Pierwszym Twoim krokiem po zainstalowaniu bloga może być dodanie adresu URL Twojej witryny do wyszukiwarki Google. W dosłownie 2 minuty dodasz adres bloga do wyszukiwarki Google.

Koniecznie zainstaluj Google Analytics na blogu. Dzięki statystykom będziesz wiedzieć, jaki ruch jest na blogu, czy nie ma błędów w indeksowaniu Twoich wpisów i wiele innych przydatnych rzeczy. Dodanie statystyk Google Analytics też jest proste i można wykonać, to w 5 minut. A wiedza uzyskana jest bezcenna w polepszeniu ruchu na bloga.

2) Seo na blogu

Wszędzie przeczytasz, że treść jest królową i to prawda. Ale musisz wiedzieć na jakie tematy pisać, by pozyskać ruch na bloga. Musisz wiedzieć co ludzie szukają w Google, aby wyjść temu na przeciw i stworzyć odpowiedni artykuł. Dlatego tak ważne jest badanie słów kluczowych. Tutaj również Google przyjdzie Ci z pomocą, ponieważ udostępnia narzędzie do badania słów za darmo. Jedyne, co to musisz sprawdzić frazy kluczowe poprzez Google AdWords.

3) Dołącz do sieci społecznościowych

Obecnie sieci społecznościowe są świetnym miejscem, z którego możesz uzyskać ruch na swojego bloga. Załóż fanpaga na facebooku, konto na Google+ i innych social media. Pokazuj się, publikuj swoje artykuły. Im więcej osób będzie wiedziało o Twoim blogu tym lepiej. Każda osoba, to przecież potencjalny Twój klient. Dodaj przyciski social media pod wpisami, w widgecie.jak zwiekszyc ruch na blogu

4) Pisz bloga regularnie i ciekawie

Nie ma co prawda reguły na to, jak często należy publikować wpisów na blogu. Raz usłyszysz, że codziennie, aby na blogu było sporo materiału. Innym razem powiedzą Ci, że to może być raz w tygodniu, miesiącu. Wczoraj trafiłam na wpis jednego chłopaka, który twierdził, że pisanie artykułów codziennie jest bez sensu, ponieważ trzeba dać chwilę czasu czytelnikowi, aby zatęsknił za kolejnym wpisem.
Czy pisać kilka artykułów dziennie, czy jeden ? To zależy od tematyki. Jeśli prowadzisz bloga o gadżetach, technologi, to pisanie jednego artykułu co 3 dni może nie być fajne. Twoja konkurencja będzie dostarczać więcej informacji codziennie po kilka razy. Będziesz, wtedy trochę na uboczu. Chociaż, z drugiej strony wszystko zależy od jakości Twojego artykułu. Jeśli będą one świetne, pomocne, z ciekawym podejściem i nasycone przydatnymi informacjami, to, czy będziesz pisać co 3 dni może Ci, to wyjść na dobre.
Pamiętaj tylko, aby nie lać wody, a pisać ciekawie i przede wszystkim dać jakąś pomoc i wartość.

5) Dołącz do Youtube

Youtube jest drugą co do wielkości wyszukiwarką w internecie. Codziennie ludzie wrzucają swoje filmy. Co prawda ty nie masz nagrywać kotów, śmiesznych psów itp. Twoje filmy niech pokazują wszystko, co związane jest z Twoją niszą. Możesz tworzyć poradniki w formie video, nagrywać instrukcje. Filmy nie muszą być długie, a nawet wskazane jest nagrywanie filmów do max. 15 minut. A największą popularnością cieszą się 2-5 minutowe.
Jeśli nie wiesz jak zacząć z Youtube, to tutaj znajdziesz pomocne artykuły od tworzenia kanału na Youtube po zarabianie.

Mam nadzieję, że ten artykuł będzie pomocny i po pewnym czasie systematycznej pracy uzyskasz wymarzony ruch na swoim blogu. Jeśli masz inne pomysły na zwiększeniu ruchu na stronie, to napisz w komentarzu.

Similar Posts