5 rzeczy, które nauczysz się od nastoletnich blogerów?

Darmowe platformy blogowe opanowane są w 99% przez nastoletnich blogerów. Czy dorośli ludzie, zaczynający swoją przygodę z blogowaniem mogą się od nastolatków czegoś nauczyć? Zdecydowanie TAK.

Czego możesz nauczyć się od młodych blogerów?

1) Blogowanie to pasja i konsekwentne pisanie.

Patrząc na blogi utworzone na blogspocie przez nastolatków widać, że piszą z pasją. Oni nie patrzą na statystyki, które słowo kluczowe jest najlepsze, najbardziej opłacalne. Po prostu piszą i piszą o wszystkim. Powstają recenzję książek, kosmetyków, stylizacje modowe.

Choć każdy bloger powie Ci, że musisz konsekwentnie pisać nowe artykuły i nie zrażać się tym, że na początku nie masz ruchu to wiele osób porzuca prowadzenia bloga po kilku dniach lub tygodniach. Patrząc na blogspot i nastoletnich blogerów, powiem wam, że oni dodają notki nawet po kilka dziennie, a minimum kilka w tygodniu. Dzięki temu czytelnicy wiedzą, że blog ciągle żyje i zaglądają na niego. Jednak trzeba uważać, aby nowych wpisów nie było zbyt dużo jednego dnia, ponieważ można stracić czytelników, nie będą oni w stanie śledzić każdego naszego wpisu.

2) Blogowanie to budowanie wizerunku od pierwszego postu.

Nastolatki nie boją się opublikować swoje zdjęcie, a w ręcz robią to bardzo często. Osoby, które piszą o modzie pokazują fajne fotografie stylizacji, choć nie mają profesjonalnego sprzętu, bo przecież sprzęt nie jest ważny. Liczy się pomysł na sesję.

Podpisanie się imieniem i nazwiskiem też nie jest dla nich problemem jak dla większości ludzi dojrzałych, którzy boją się wręcz podpisać pod tym, co robią.

3) Blogowanie czyli doświadczenie i wiedza nie są ważne.

Aby założyć bloga nie musisz być alfą i omegą.

Wiele osób uważa, że młody bloger nie ma nic do powiedzenia, bo albo jest za młody albo za mało doświadczony przez życie. A czy to ważne, w jakim wieku pisze się bloga? Nie! Każda grupa wiekową rządzi się swoimi prawami. Czy dorosły człowiek jest w stanie stworzyć bloga modowego dla nastoletnich dziewczyn? Podążając za ich trendem? Nie, dlatego nie patrz na to ile lat ma bloger, a co sobą reprezentuje i co ma do powiedzenia. I rób to samo.

Nie patrz czy masz mega wielką wiedzę w temacie, po prostu pisz ciekawie, a wiedzę i tak będziesz pogłębiać i z posta na post, pokazywać ludziom, że stajesz się ekspertem w danej dziedzinie.

4) Blogowanie to nie tylko parcie na zarabianie.

Nastolatki nie mogą zarabiać i czerpać korzyści z prowadzenia bloga. Ale czy to ich powstrzymuje przed startem w blogowaniu? Nie.

Wiele osób zaczyna bloga, bo wydaje im się, że blogowanie to najlepszy i najszybszy sposób na zarabianie pieniędzy. To prawda, jednak w momencie rozpoczęcia bloga, jesteś jak nastolatek. Nie zarobisz, bo blog nie ma ruchu, bo nie masz czytelników, bo nikt cię nie zna. Ale w przeciwieństwie do nastolatków, wystarczy trochę pracy i możesz czerpać korzyści finansowe z bloga. Ale zacznij pisać bez parcia na zarabianie.

5) Blogowanie to trampolina do sukcesu.

Nastolatki zakładają bloga w różnym wieku. Ale załóżmy, że będzie to przedział między 15-17 rokiem. Podczas 3-4 letniej pracy nad blogiem, myśli, sposób pisania się zmienia. Blog i autor zmienia się, co widać na przestrzeni tych lat. Czy w przyszłości można to wykorzystać? Tak.  Oczywiście, nie każdy blog nadje się, aby go wpisać do CV. Jednak warto się tym zainteresować.

Jakiś czas temu natknęłam się, na ciekawy artykuł Dlaczego warto prowadzić bloga?, w którym autor podpowiedział, że adres swojego bloga można dodać do CV, zwłaszcza, jeśli tematyka bloga i praca, o którą się ubiegamy jest pokrewna lub całkowicie powiązana. Na pewno mało osób wykorzystuje tą autopromocję w CV, a przecież może to być świetny punkt, aby potencjalny pracodawca przekonał się do nas, że jesteśmy w czymś dobrzy itp.

W USA taka praktyka jest często wykorzystywana. Kiedyś trafiłam na bloga, w którym autor podał, że pracę dostał ze względu na to, iż pracodawca przeczytała jego bloga. Blog powiedział o nim wszystko, jako ekspercie.

Blogspot (blogger) jest miejscem gdzie młodzi ludzie masowo zakładają swoje blogi. O czym piszą młodzi blogerzy? O modzie, lifestyle, gotowaniu, właściwie o wszystkim, o czym się tylko da. Jeśli do tej pory uważałeś, że młodzi blogerzy i ich blogi są do bani to myślę, że ten artykuł zmieni twoje zdanie na ten temat.

Similar Posts