BLOG

3 lekcje na temat wordpress na przykładzie bloga sióstr Mannei

lekcje na temat bloga wordpress

WordPress, najbardziej znany cms do zarządzania treścią, inaczej platforma dla blogerów. Świadczą o tym nie tylko statystyki ilości stron postawionych na owym cmsie, ale także fakt, że jest prosty, stale unowocześniany z całą paletą wtyczek, motywów od darmowych po płatne. Dodatkową wartością jest to, że można zarabiać na blogu, o czym wie wiele osób. No właśnie, ale czy wordpress jest tak popularny wśród blogerów w Polsce i czy jest prosty ? O tym wypowiedziały się siostry Mannei w programie śniadaniowym “Dzień dobry Tvn”.

Ale od początku, aby było wiadomo, o co dokładnie chodzi z siostrami Mannei. Trzy siostry urodzone w Polsce. W sieci najbardziej znana jest Sara Mannei, czyli obecna żona piłkarza Artura Boruca. Dwie młodsze siostry, czyli Ines Mannei i Nadia Mannei, nie pozostają w tyle i mocno dbają aby zostać celebrytkami jak starsza siostra. Możemy je podziwiać w programach śniadaniowych, gdzie opowiadają o swoich działaniach i pasji, która jest moda. Stąd Panie wpadły na pomysł założenia bloga modowego, na którym mamy masę zdjęć i mniej treści. Ale w blogach modowych chodzi przede wszystkim o zdjęcia.

Blogerów modowych mamy w Polsce bardzo dużo. Amatorów jak i blogerki-celebrytki, które istnieją już kilka lat na polskiej scenie blogosfery.

Oczywiście mam tu na myśli Jessy Mercedes, Julia “Maffashion” Kuczyńska oraz nie lubiana w “środowisku” Kasia Tusk.

Ale wróćmy do sióstr Mannei. Siostry założyły bloga, jak już wcześniej wspomniałam. Oczywiście wybór platformy to WordPress.
Natomiast nasze siostry-blogerki mają trochę inne zdanie o samym WordPressie jak i o tym czy trudno jest prowadzić bloga. Dlatego też warto obejrzeć wywiad przeprowadzony przez Filipa Chajzera i Magde Mołek.

siostry-mannei-blog-modowy-wordpress

[aio_button align=”center” animation=”flash” color=”pink” size=”large” icon=”play-circle” text=”Obejrzyj wywiad” target=”_blank” relationship=”nofollow” url=”http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/kim-sa-siostry-mannei,127992.html”]

A tutaj skrót najciekawszych pytań o bloga WordPress.

Pytanie Magdy o sprawy techniczne bloga, kto to wprowadza itp. odpowiedź słyszymy z ust Sary:

“Na początku pomogła firma. Pracujemy na WordPressie, inaczej niż wszystkie inne blogi w Polsce. Nasz blog musiał być stworzony od podstaw. To jest bardzo ciężka praca, to nie jest taka łatwa praca i do dzisiaj się uczymy. Strasznie ciężko jest pracować na tym programie. Dużo łatwiej są te programy, które można ściągnąć z Google.”

Magda Mołek dopytuje, na czym polega ta trudność pracy na wordPressie (oczywiście to nie jest program)

Bo tam nie jest nic napisane. To trzeba wszystko wiedzieć, trzeba wiedzieć, gdzie kliknąć, nie jest taki intuicyjny ten program. On jest dosyć zaawansowany. To jest dla profesjonalistów.

Obsługom bloga zajmuje się najmłodsza siostra Mannei i oczywiście, ma rację, że wszystkiego trzeba się nauczyć.

W wywiadzie było jeszcze jedna ciekawostka o prowadzeniu bloga WordPress i nie tylko WordPress. Chajzer zadaje bardzo ważne pytanie, można powiedzieć, że najważniejsze, które powinien zadać sobie każdy, kto ma w planach prowadzenie bloga otóż.., kto wchodzi na tego bloga, kim są te dziewczyny?

Oczywiście siostry odpowiadają, że nie znają tych dziewczyn. Oczywiście, że nie znają, bo to internautki. Jednak w pytaniu chodzi o fakt dla kogo jest ten bloga, jaka jest grupa docelowa ?

Jeśli nie określisz na początku grupy docelowej to nie osiągniesz sukcesu w blogowaniu.

Oczywiście blogi prowadzone przez znane osoby mają łatwiej, gdyż czytelnicy takiego bloga na pewno znajdą się, jak tylko padnie informacja, o nowym blogu.

My zwykłe szaraki w internecie musimy wiedzieć dla kogo tworzymy tego bloga. Dzięki temu jesteśmy w stanie już na początku blogowania sprawdzić czy nasz blog ma szanse na sukces.

Podsumowując owy artykuł. Nie słuchaj sióstr Mannei, że wordPress jest tylko dla profesjonalistów. Każdy może się nauczyć obsługi, która wcale nie jest trudna.

Czego musisz nauczyć się z tego filmu ? jeśli chcesz odnieść sukces w blogowaniu pamiętaj:

1) musisz mieć pasję, wtedy łatwiej jest prowadzić bloga

2) wordPressa może nauczyć się każdy

3) określ grupę docelową twojej widowni

WordPressa może nauczyć się każdy i uwierzcie mi, znam osoby i przyglądam się osobą, które mają już 40 + i świetnie sobie radzą w prowadzeniu wordpressa.

Dodatkowo, jeśli zarejestrujecie się na hostingu wymienionym w tym kursie i odezwie się do mnie, osobiście pomogę wam krok po kroku z blogiem wordpress. Posiedzimy na skype, gdzie wszystko sobie omówimy.

DZIEWCZYNA ZA BLOGIEM

Jestem Kamila Nitschka

Jestem tutaj, aby szybko i łatwo stworzyć stronę internetową Twoich marzeń lub nauczyć Cię jak możesz to zrobić sama w prosty sposób i bez stresu oczywiście wykorzystując w tym celu WordPressa.

Kategorie

Autor artykułu

9 thoughts on “3 lekcje na temat wordpress na przykładzie bloga sióstr Mannei”

 1. I to właśnie jest najśmieszniejsze, że takie blogerki-celebrytki zazwyczaj nie mają pojęcia o swoim własnym blogu. Przepraszam jeśli kogoś obrażam, ale osobiście przejrzałem blogi niektórych znanych osób i trzeba przyznać, że w większości są nędzne. Co prawda wykonanie takiego bloga stoi zazwyczaj na wysokim poziomie, bo przecież cała robotę od strony technicznej wykonują za nich profesjonaliści, to jednak jeśli chodzi o treść… szkoda słów. Żadnego z tych blogów na pewno nie można nazwać eksperckim. Dobry blog to taki, dzięki któremu jego autor staje się znany, a nie odwrotnie. Niestety w przypadku blogerek-celebrytek blogowanie jest celem samym w sobie, a wartość merytoryczna bloga schodzi na dalszy plan. Wielu czytelniczkom to jesdnak nie przeszkadza.

 2. Wiekszość tworząc bloga stara się aby był najbardziej wartościowym,aby dotrzeć do potencjalnego odbiorcy jak najskuteczniej.Ten przykład pokazuje że to jest raczej blog aby pokazać że się udało i jest wiele zainteresowantch.

 3. Jakaś jedna wielka paranoja. Na niczym się nie znają, a strasznie się wypowiadają. Jak można było dopuścić takie osoby do udzielania wywiadu w telewizji to jakaś kpina.

 4. Przepraszam, ale uśmiałem się setnie, jak przeczytałem to:
  “To trzeba wszystko wiedzieć, trzeba wiedzieć, gdzie kliknąć, nie jest taki intuicyjny ten program. On jest dosyć zaawansowany. To jest dla profesjonalistów”
  Nie wiedziałem, że prowadząc swojego bloga już stalem się profesjonalistą:)
  A tak na serio, to faktycznie aż dziwne, że osoby, które w sumie nawet chyba żyją ze swojego blogowania, nie potrafią o niego zadbać i nie mają pojęcia o podstawowej jego obsłudze…

  1. Bloga naprawdę może prowadzić każdy i każdy powinien spróbować. Jednak tak jak piszesz, trzeba mieć pojęcie o co chodzi w tym blogowaniu bo wordpress nie jest wcale taki trudny. Jest milion poradników, opisów jak korzystać z blogowania i skoro osoby w podeszłym wieku świetnie sobie radzą w sprawach technicznych wordpressa, to tym bardziej osoby młode nie powinny wypowiadać się, że jest to trudne. No niestety ale siostry Mannei trochę się zbłaźniły.

 5. Witaj Kamilko. Znalazłam Twojego bloga przez przypadek szukając czegoś o zarabianiu na linkach partnerskich. Muszę przyznać, że wzbudziłaś moją ogromną sympatię. Jestem tak jak pisałaś wyżej osobą w podeszłym wieku i działam w internecie od dwóch lat. Ostatnio założyłam bloga i pracuję na wordpressie. Miewam z nim niekiedy kłopoty i wielu rzeczy jeszcze nie wiem. Czy zgodziłabys się udzielić mi kilka wszkazówek w tym zakresie zakresie?

  1. Dziękuje za miłe słowa 🙂 Oczywiście, proszę odezwać się do mnie przez zakładkę Kontakt i napisać i umówimy się na rozmowę.

 6. Zgadzam się z autorką, wordpress’a może nauczyć się każdy, dosłownie każdy. Osobiście pamiętam jeszcze wordpress’a z wersji 1.5, od tej wesrji zaczęła się moja przygoda z tym cms’em, aktualne wersje to prawdziwe maszyny do budowania nowoczesnych blogów, stron a także rozbudowanych serwisów informacyjnych, ogłoszeniowych czy szkoleniowych.

 7. Aż z ciekawości obejrzałam… “Strasznie ciężko jest pracować na tym programie. Dużo łatwiej są te programy, które można ściągnąć z Google.” – Skoro WordPress jest taki ciężki (chociaż w opinii wielu blogerów to jedno z prostszych narzędzi.. ) to nie mogę sobie wyobrazić jak ciężko musi być na innych platformach 🙂

Komentowanie jest zablokowane.